Raket baskı

Raket Baskı

Raket baskılar görsel hitap eden hemen hemen her yerde karşımıza çıkan panorada reklam için kullanılan bunu içinde çok yardımcı ve başarılı araçtır.

Raket Baskı

Raket baskı fiyatları kullanılacak malzemeye ve adede göre değişkenlik gösterir.

  • Ebat: 118×175 cm
  • Baskı: CMYK Dijital Baskı
  • Kağıt: 150 gr. CLP (City Light Poster)

CityLight Baskı

Kalabalık caddelerde ve sokaklarda, durak kenarlarında yer alan, ışıklı ve ayaklı tabelalarda kullanılan baskı malzemesidir.

Raket panolar Şehir merkezlerinde yaygın olarak kullanılan reklam alanlarıdır. Toplu taşıma duraklarında, ana caddelerde, AVM’lerde, havaalanlarında ve benzeri yerlerde sıklıkla görebileceğiniz reklam panolarıdır. Raket baskı aynı zamanda City Light Poster diyede adlandırılırlar. Raket baskı kağıdının ışık geçirme özelliğinden dolayı gecede rahatlıkla reklamınız müşterilerinize ulaşır.

Raket baskı dış mekan dijital baskı yöntemi ile elde edilir ve her türlü hava koşuluna karşı dayanıklıdır. kağıt grmajaı 120 gr dır.
Raket baskı fiyatları adete göre değişmektedir. yüksek adetler birim fiyatlar oldukça düşük olurken adetler düştükçe birim fiyatlar buna bağlı olarak yükselmektedir.
Raket baskı ölçüsü standardı 118×170 cm, baskı ölçüsü ise 118×175 cm dir. Bunun dışında city light kağıda özel ölçülerde de baskı yapılabilir.

Raket – Reklam Pano Baskı

  • Öncelikle raket ve pano baskıların, görsel hafızaya hitap eden tanıtım materyalleri olduğu unutulmamalıdır. En az billboardlar kadar etki uyandıran bu tanıtım materyalleri, mecralarda genelde ardışık şekilde durdukları için bakan göz tekrar tekrar görülür ve kişide kalıcı bir etki uyandırır. Bu yüzden raket baskı ya da pano baskı siparişi verirken, tasarım ve renkler kadar; vereceğiniz mesajın etkisi de büyük bir önem arz eder.
  • Raket baskı ve pano baskı siparişi vermeden önce, kiraladığınız reklam mecralarının ölçülerini tam olarak öğrenin. Aksi halde büyük bir zaman ve para kaybı ile yüz yüze gelebilirsiniz.
  • Tüm baskı işlerinde olduğu gibi renk ve grafik kullanımının dikkat çekici bir şekilde kurgulandığına emin olun. Ancak dikkat çekici bir tasarım elde edeyim derken, göz yoran ve mesajın önüne geçen bir görsel tasarımdan uzak durun. Kısacası ne kadar sade bir tasarım kullanırsanız, mesajınız o kadar kolay anlaşılacaktır.

Raket / Citylight Baskı

Açık hava/dış ortam reklamları denilince akla ilk gelen mecra raket reklamıdır. Genellikle otobüs duraklarında kullanıldığı için durak reklamı, otobüs durak reklamları gibi de isimlendirilir. Raket Citylight baskısı ise bu reklam alanında reklam tasarımlarının kullanılarak yapıldığı baskı işlemidir. Baskıda işleminde kullanılan kağıdın adı Blueback’tir. Bu yüzden Blueback kağıt baskısı da denilebilir.

Işıklı ve Hareketli Durak Panoları

Otobüs duraklarındaki reklam panosu baskılar için daha farklı kağıtlar içindir. Citylight (Işıklı Raket) Baskı kağıdı kullanın. Citylight kağıtlar baskıda renklerin daha canlı çalışır sağlar. çift ​​katlı kuşe olan bu kağıtlar iç mekan ve içi ışıklı ayaklı reklam panolarında daha çok kullanım.