Mesh baskı

Mesh Baskı

Mesh baskı genellikle cephe çalışması olan binalarda, iş yerlerinde dışarıdan içerisi görünmeyecek şekilde kapatılması için kullanılır. Yine aynı şekilde asıldığı yerlerde mesh malzemeye dijital baskı yapılabildiği için reklam amacı da taşımaktadır.

Mesh Baskı

Mesh baskı aslında delikli vinildir. Normal vinil malzemenin delikli halidir. Delikli olmasının sebebi rüzgara karşı dayanıklılığı artırmasıdır. Normal vinil baskılar rüzgarda tahrip olabilmektedir fakat mesh malzeme delikli yapısı ile rüzgarlara ve zorlu hava şartlarına oldukça dayanıklıdır. Asıldığı yerde ışığı tamamen kesmemesi, içeriden dışarının görünmesi bir avantajdır. İstediğiniz ebatta baskı yapılmaktadır. Büyük ebatlarda mesh baskı birbirine kaynak yapılarak istediğiniz ebatta size teslim edilebilmektedir.

Mesh (Delikli Vinil Branda Baskı)

Mesh bir diğer adıyla delikli vinil malzeme yapısı gereği deliklidir. Bu sebeple tasarımlarınız baskı sonrası görünemeyeceğini düşünebilirsiniz fakat büyük ebatlarda baskı yapıldığından ve uzaktan bakıldığından dolayı mesh afiş baskı görünümden çok fazla detay kaybetmemektedir.

Mesh baskısını daha sağlam hale getirmek için etrafına kolon dikişi yapılmaktadır. Binalara asmak için yine kolon ipinden 2 metre arayla kopça dikilmektedir. Bu sayede yırtılmamalara karşı oldukça dayanıklı hale gelir ve asması kolaylaşır.

Mech Baskı

Ümraniye dijital baskı da mesh baskı m2 fiyatları en düşük maliyet hesaplaması ile yapılmaktadır. Toplu üretim yapıldığı için sizlere en uygun fiyat avantajı sunmaktayız. Mesh baskı fiyatı; sadece baskı ve kolon dikiş seçeneğine göre değişiklik gösterir. Kolon dikişi istiyorum seçeneği seçilirse sistemimiz girdiğiniz ölçünün çevresini hesaplayarak fiyatı günceller. Büyük ölçülerdeki baskılarınızda mesh baskı kaynak hizmeti Ümraniye de ücretsizdir.

Mesh baskı dayanıklı, hafif ve üzerine dijital baskı yapılır oluşu, delikli mesh baskıyı bir çok alanda kullanıma sunar. Tanıtım veya reklam amaçlı mesh afiş baskı, pankart baskı çalışmaları gibi pek çok mecrada branda baskı kullanılmaktadır.

Delikli Mesh Baskı

Mesh baskı, çoğunlukla vinil baskı ve one way vision baskı yöntemlerine benzemektedir. Delikli brandalara uygulanan dijital baskı yöntemi olan mesh baskı, geniş alanlara uygulama imkanı sunduğundan dış mekanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Dökme ve lamine olmak üzere iki çeşidi bulunan mesh baskı, solvent özlü boya ile baskı makinesi kullanılarak yapılmaktadır. Rüzgara karşı geçirgenlik özelliğine sahip olan mesh baskı hizmetini sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan bizlere arayarak alabilirsiniz.

Mesh Baskı Nedir ve Nerede Kullanılır?

Mesh baskı, reklamcılık sektöründe sıkça kullanılan bir baskı tekniğidir. Vinil baskı ve one way vision baskı tekniklerine benzerlik gösterse de farklı ve özel birkaç husustan dolayı bu baskı yöntemlerinden ayrılır.

Bu baskı tekniği, üzerinde delikleri olan bir brandaya baskı yaparak gerçekleştirilir. Dijital baskılar için oldukça etkili sonuçlar verir ve açık alanlarda, geniş ebatlı reklam afişleri yapmak istenildiğinde rüzgar faktörünü göz önünde bulundurarak kullanılır.

Mesh baskı, özellikle dış cephe kaplamalarında sıklıkla kullanılır. Binaların dış cephesini komple kapatacak şekilde yapılan uygulamalar mesh baskı ürünüdür. Mesh baskı ayrıca inşaat yapılan binalarda koruyucu amaçlı olarak binanın tüm cepheleri bu malzeme ile kapatılmaktadır. Mesh baskı, rüzgarı geçirir olması sayesinde binaya zarar verme ihtimalini ortadan kaldırır.

Mesh Dijital Baskı

Mesh Baskı, yüzeyinde bulunan binlerce küçük hava deliği sayesinde hava akışını sağlayabilen ve bu sayede oldukça dayanıklı olan bir dış mekan ürünüdür. Yüzeyinde bulunan delikler sayesinde hava akışının sağlanması çok rüzgarlı bölgelerde kullanılabilmesine olanak sağlamaktadır. Normal viniller rüzgara karşı dayanıklı değildir ve yırtılmalar yaşanabilmektedir. Ancak Dijital Mesh Baskı da bu söz konusu değildir.